Zauhlovačka láká nejen historiky a milovníky architektury. Její unikátní prostory dokáží zaujmout kohokoliv. Nejen proto se věž stala jednou z oficiálních filmových lokací Libereckého kraje. A dnes se dozvíte, jak se ve věži točily hudební klipy liberecké skupiny X-jazz.

Makeup musí být pro foto i pro video.

S klukama z X-Jazz je vždycky legrace.

Domluvit si pronájem věže není těžký úkol. Stačí nám napsat, co ve věži chcete uspořádat a pokud to předpisy, technická specifika objektu nebo časové možnosti spolku dovolí, může se jít na věc.

X-jazz projevil přání natočit hudební klip v proskleném patře věže.

Zvládli jsme to.

Celou skupinu bychom na dobovou a zubem času ohlodanou podlahu pustit nemohli, ale nad násypník se chtěli postavit jen dva členové tohoto uskupení a to z bezpečnostního i technického hlediska možné je. Ostatně doufáme, že jednou sem bude moci vystoupat desetkrát větší množství návštěvníků, protože stále usilujeme o vybudování rozhledny právě v těchto místech.

Natáčení klipu musí být pořádně zaznamenáno.

X-jazz neváhal natahat si veškeré vybavení do třetího patra věže a věřte, že to není zrovna snadný úkol. Točité schodiště je úzké, musíte s sebou táhnout i elektřinu a nakonec nemáte kde odložit obaly nástrojů, leda byste je odnesli do jiného patra.

Noční natáčení klipu začíná.

I přesto se X-jazz do akce pustil se vším odhodláním. A protože se zpěvákům interiér věže opravdu zalíbil, na druhou session si dotáhli i světla a celé natáčení dostalo úplně novou úroveň. Podívejte se na klip a posuďte sami.

Kameraman je připraven.

Kdybyste chtěli ve věži uspořádat podobnou akci nebo úplně jinou, neváhejte nám napsat na avantgart@email.cz a určitě se domluvíme. Děkujeme, že sledujete naši dobrovolnickou práci nejen ve věži a budeme se těšit na setkání ve Vratislavicích nad Nisou.

Team AvantgArt

Práce na natáčení pokračuje.

Káťa a Zajda v přípravách.

Prosklené patro září.

Vše proběhlo na jedničku v nádherných kulisách věže.

Věž a její prosklené patro při nočním natáčení.

Zauhlovačka v noci.

Otevíráme Zauhlovačku s LENKOU DUSILOVOU!
Les Rives de Clausen (LU)
Share This
X